ДНЗ №11 ”Берізка”, Ворзель
Ірпінь, Київська область

Практичний психолог ДНЗ №11 "Берізка"

Ткаченко Олена Леонідівна

 

1.09.2017 рік.

        Розпочався новий навчальний рік і до нашого дитсадка,як і до тисяч інших дитсадків нашої держави,прийшли нові вихованці.Звичайно батьків турбує питання адаптації дитини до умов дитсадка,як швидко дитина адаптується,чи буде їй комфортно ? Беззаперечно що важливими є фізичні показники здоров*я дитини, але поряд з ними не менш важливими є і психологічні. Пропоную Вам  поради психологів, дотримуючись яких, Ви зможете уникнути труднощів, повязаних із такою зміною в житті  дитини, як похід у дошкільний навчальний заклад.

Психологічна  підготовка дитини до відвідування  дитячого садка:

  • Посміхайтеся, розповідайте дитині, яка вона вже доросла та розумна – може іти до дитячого садка разом з іншими дітьми.
  • Розкажіть як багато нового цікаво у садочку – діти, іграшки, танці, співи, свята.
  • Розповідайте  цікаві  історії та спогади про перебування (ваше, ваших близьких) у дитячому садку.
  • Обов’язково відвідайте дитячий садок разом з дитиною, попросіть показати приміщення, погуляйте на майданчику.
  • Вихідними пограйте в гру з ляльками, м’якими іграшками, будь-якими улюбленими іграшками малюка у «Дитячий садок».
  • Пояснюйте заздалегідь, що мами (тата) не буде у дитячому садку, але вона (він) ОБО’ВЯЗКОВО прийде та забере дитину. Це ви повинні розповідати впевнено, без вагань та сумнівів.
  •  Не лякайте (не карайте) дитину дитячим садком, кажучи: не заберу, залишу на ніч, не будеш слухатись – відведу до садка, тощо.
  • Дослухайтесь до батьківської інтуїції, частіше кажіть своїй дитині

«Я тебе люблю».

 

 

1.10.2017 р

Ваша дитина, як лакмусовий папірець, що реагує на зміни середовища.

Зараз, коли емоції дорослих (батьків, матусь, дідусів, бабусь та ін) знаходяться на межі, коли медіа простір переповнений страшними подіями наші діти стали також стурбованими, плаксивими, вони вередують, не відпускають вас на роботу,  почали  частіше хворіти. Батьки спостерігають спалахи високої температури, прояви  необґрунтованих істерик.

Але, з точки зору психології, такі прояви можна обґрунтувати й пояснити. Зрозумійте, часті істерики, вередливість і навіть підвищення температури, - це все способи позбавитися від зайвого напруження.  Наші діти уловлюють наші невизначеність, стурбованість, страх, і бояться і турбуються разом з нами. В цей час для них дуже важлива безпека і ваша присутність поруч, підтримка.

Тому, саме зараз намагаємось частіше обіймати дитину, гладити, робити перед сном заспокоюючий масаж, навіть, якщо дитина вже доросла (ми посилюємо тілесний контакт). Такі щирі обійми допоможуть зняти надмірне напруження, допоможуть вселити впевненість в своїх  силах і можливостях,подолати страхи.

Якщо ваша дитина вирішила з вами поділитися своїми почуттями, переживаннями, страхами, -  відкладіть все і вислухайте її. Не відкладайте це на потім,мотивуючи це тим,що ви зайнятті.Тому що потім дитина замкнеться в собі і буде дуже важко наладити втрачений зв'язок. Зараз для дитини головне бути прийнятою  близькими людьми. 

Ще одним важливим аспектом у побудові довірливих відносин між дитиною та дорослим є вміння дорослих виконувати свої обіцянки. Памятайте,що ми,дорослі,є взірцем для наслідування для своїх дітей,тому не слід подавати дітям погані приклади поведінки. Бо саме у нас вони вчаться обманювати нас і оточуючих. Тому перш ніж щось пообіцяти дитині,гарно подумайте,чи зможете ви виконати свою обіцянку? Тому що достатньо 2-3 рази не дотримаитсь данного дитині слова і довіра дитини до вас зійде нанівець. Слід пам'ятати,що най більшою відрадою для дорослого є вміння дитини довіряти вам.

Якщо дозволяє площа помешкання, можна зробити  для дитини  будиночок (халабуду, як у нашому дитинстві), в якому вона буде господарем. Цей будиночок – місце безпеки та рівноваги.

Можна разом з дитиною зробити символічний оберег (кулон, браслет, брошку, камінець, будь що), який  допоможе дитині  тримати зв'язок з близькою людиною.

___________________________________________________________________________________________________________________

28/02/2019

Шановні батьки вихованців старшої групи,пропоную до вашої уваги тест,який допоможе взначити рівень психологічної готовність вашої дитини до школи

                                                                                  ТЕСТИ  ДЛЯ БАТЬКІВ
 

                                                                   ЧИ ХОЧЕ ДИТИНА ЙТИ ДО ШКОЛИ?
Насамперед дізнайтеся, чи хоче ваша дитина йти до школи. Зверніться до неї зі словами: «Якби хтось став за тебе говорити, погодилася б чи ні з цими словами?»
1. Коли я піду до школи, у мене з’явиться багато друзів.
2. Мені цікаво, які в нас будуть уроки.
3. Думаю, що буду запрошувати на свій день народження увесь клас.
4. Мені хотілося б, щоб урок тривав довше, ніж перерва.
5. Цікаво, що в школі пропонують на сніданок?
6. Коли я піду до школи, то буду гарно вчитися.
7. Найкраще в шкільному житті – це канікули.
8. Мені здається, у школі більше цікавого, ніж у дитячому садку.
9. Мені хочеться в школу, тому що діти з мого будинку вже навчаються.
10. Якби мені дозволили, я б пішла учитися то рік. 
 Обведіть номери висловлювань, із якими ваш малюк погодиться, а потім порахуйте кількість позитивних відповідей.
Сума 1-3 бали – ваша дитина вважає, що непогано живе і без школи. У цьому випадку вам слід замислитися над причинами такої думки.
Сума 4-8 балів – так, у школу хочеться, але в основному вона мріє поки що про нові ігри і друзів.
Сума 9-10 балів – вам не варто тривожитися. 

___________________________________________________________________________________________________________________

1/03/2019

РОЗВИВАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ “ЕМОЦІЇ” ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
 
1.Вправа на привітання. Із різноманіття фотографій, де зображені діти з різним настроєм діти вибирають фото із настроєм, схожим на свій. Можна розповісти про свій вибір – чому саме це фото, що такого сталося приємного чи неприємного. Дуже гарними для цієї вправи є комплект карток “Емоції”

2.Вправа «Обличчя» сприяє розвитку розуміння мімічних виразів обличчя. В мене є зображення різних емоційних станів. Завдання для дітей полягає у тому, щоб визначити, яке почуття висловлює кожна маска. Я демонструю маски-обличчя по черзі. Друга частина вправи спрямована на вміння розрізняти міміку, самостійно свідомо користуватися мімікою для вираження своїх емоцій. Я роздаю учасникам картки з емоціями (так щоб ніхто не бачив) і даю завдання – виразити за допомогою міміки емоцію, яка зображена на малюнку. Решта учасників повинні визначити, що намагався зобразити учасник. 

3. Динамічна вправа. «Маленький привид». Мета полягає утому, щоб навчити в прийнятній формі виплеснути накопичений гнів. Інструкція дітям звучить так: «Зараз ми з вами будемо грати роль маленьких добрих привидів. Нам захотілося трохи побешкетувати і злегка налякати одне одного. Коли я буду плескати в долоні вам треба буде робити руками ось такий рух (зігнуті в ліктях руки, пальці розчепірені) і вимовляти страшним голосом звук «У». Якщо я буду тихо плескати, ви будете тихо вимовляти «У», якщо я буду голосно плескати, ви будете лякати голосно. Але пам’ятайте, що ми добрі привиди і хочемо тільки злегка пожартувати».

4. Ігрова вправа “Невдоволення – Задоволення”. Суть її полягає в тому, що дітям треба розповісти історію, при цьому імітуючи звірів і їхні емоційні стани.
Історія про ведмедя. Жив у лісі ведмедик, на вулиці настала пора року весна, стало йому голодно, ось виліз він з барлоги, загарчав, розсердився, нахмурився. (Дітям треба зімітувати ведмедика похмурого, сердитого). А в лісі сніг зійшов, травичка починає де-не-де «прокидатись», пташки починають щебетати, метелики літають. Подивився ведмедик навколо, заусміхався (діти імітують задоволеного, веселого ведмедика.). Повз лисичка бігла, побачила ведмежа, здивувалася (діти зображують лисичку, здивування). А недалеко під кущем зайчик сидів (навпочіпки сідають), прислухався: “Що за шум?”, Злякався, причаївся (діти зображують зайчика). Підвівся зайчик, побачив ведмедика і лисичку, зрадів – адже це його друзі зібралися на галявині перший раз після довгої зими, і весело застрибав до них. І стали вони разом – як ви думаєте, що робити? – Радіти, веселитися, грати, стрибати, годувати ведмежа. Вкінці можна задати ряд запитань: чи подобається вам на лісовій галявині? Який у вас настрій? Коли у вас гарний, радісний настрій, що вам хочеться робити? Плавно переходимо до наступної ігрової вправи.

5. Гра «Я радію, коли …». Інструкція дітям: «Зараз я назву по імені одного з вас, кину йому м’ячик і попрошу відповісти: «Іра, скажи нам, будь ласка, коли ти радієш». Іра повинна зловити м’ячик і сказати: «Я радію, коли ….». А потім кинути м’ячик наступній дитині і, назвавши по імені, в свою чергу запитати: «(ім’я дитини), скажи нам, будь ласка, коли ти радієш?». Цю гру можна урізноманітнити, запропонувавши дітям розповісти, коли вони засмучуються, дивуються, бояться. Такі ігри можуть розповісти вам про внутрішній світ дитини, про її взаємини як з батьками, так і з однолітками.
6. Щоб плавно перейти до наступної вправи, варто в кінці попередньої задати запитання про образу. Потім пропоную дітям намалювати образу. Я обов’язково уточнюю, що можна згадати ситуацію, в якій дитина відчувала почуття образи, і намалювати її. Після малюнку ми обговорюємо – кожен розповідає, що він намалював і що хоче зробити з «образою». Дана вправа має психотерапевтичний ефект. Якщо малюнки насторожують є сенс поговорити з батьками після заняття.
7. Вправа на завершення «Способи підвищення настрою». Пропонується обговорити як можна підвищити собі самому настрій, постаратися придумати якомога більше таких способів (посміхнутися собі в дзеркало, спробувати розсміятися, згадати про що-небудь хороше, зробити добру справу іншому, намалювати собі картинку).

З повагою, практичний психолог ДНЗ № 11 Ткаченко Олена Леонідівна

Електронна реэстрація в ДНЗ "Берізка"

НАША АДРЕСА:

Київська область, м. Ірпінь,

с.м.т. Ворзель, вул. Чкалова, 19

ТЕЛЕФОН:

т.: 0(4597) 46-3-41

ЗАВІДУВАЧ:

Якуніна Раїса Петрівна

Яндекс.Метрика

Логін: *

Пароль: *